صفحه اصلی

مرور راهنمای برنامه‌ریزی بازنشستگی ارتش آمریکا در سال ۱۳۹۹

سربازان پس از انجام کار طولانی در ارتش، در هنگام بازنشستگی با ابهامات بسیاری در خصوص سیاست‌ها، رویه‌های حقوق و مزایا مواجه هستند. بدون ارائه برنامه‌ای برای رفع این ابهامات، سربازان مرتکب تصمیم‌گیری‌های اشتباه و عجولانه می‌شوند و این منجر به افزایش نگرانی آن‌ها و خانواده‌هایشان خواهد شد.

 

 

ضرورتی به نام برنامه­‌ریزی!

برنامه‌­ریزی برای بازنشستگی، به‌عنوان فرایند تسهیل‌گر و عامل نظم‌دهی برای دوران گذار از اشتغال به بازنشستگی به‌حساب می‌آید که از جمله دغدغه­‌های شاغلین و اداره‌­کنندگان سازمان­‌ها و شرکت­‌ها در سراسر دنیا به‌حساب می‌­آید. در نوشته‌­ی حاضر، نمونه‌­ی تلخیص شده از راهنمای برنامه‌­ریزی برای بازنشستگان نیروهای ارتش آمریکا در سال ۲۰۱۹ مرور می‌­شود.

بر اساس توضیح مدیر خدمات بازنشستگی ارتش آمریکا (معاون رئیس ستاد جی1 بخش کارکنان)، هدف از ارائه‌ی این راهنما، روشن‌کردن مسیر خروج نظامیان از ارتش است. پذیرش این تفکر که «بازنشستگی یک فرآیند است، نه یک رویداد»؛ از جمله مفاهیم اصلی توصیه‌شده در این راهنما، و به‌گونه‌ای اساس این شیوه از برنامه‌ریزی به‌حساب می‌­آید. این راهنما باتوجه‌به تجربه­‌ی بازنشستگان، نظر متخصصان و راهنمایی مشاوران، شاغلین را به برنامه‌­ریزی برای بازنشستگی با همراهی اعضای خانواده خود تشویق می‌­کند.

برای اجرایی شدن گام‌­های پیشنهادی راهنما، دو مجموعه کلاس آمادگی اجباری وجود دارد، برنامه‌های معاونت انتقالی و برنامه‌ی خدمات بازنشستگی مکمل. طبق برنامه­‌ریزی و پیشنهاد بخش منابع انسانی ارتش آمریکا، شاغلین موظف‌اند ۲۴ ماه قبل از بازنشستگی - درست قبل از اینکه درخواست بازنشستگی خود را تسلیم کنند، وقتی‌که فقط به بازنشستگی فکر می‌کنند و تاریخ خاصی را در ذهن ندارند - این دو دوره را بگذرانند.

این راهنما به‌طورکلی در ۹ فصل تدوین‌شده است و می­‌توان رسالت تعریف‌شده برای این سند را از عبارات زیر که به‌عنوان بخشی از بیانیه‌ی آغازین و به قلم مارک ای. اونبرگ (مدیر خدمات بازنشستگی ارتش آمریکا) ارائه‌شده است، به‌خوبی دریافت:

«ما می‌خواهیم شما پس از بازنشستگی نیز یک سرباز و مدافع واقعی ارتش باشید. درست است که مأموریت شما تغییر خواهد کرد، اما شما همچنان یک سرباز خواهید بود و وظیفه شما نسبت به کشور تغییر نخواهد کرد. مأموریت سربازان بازنشسته این است که «استخدام کنند و الهام‌بخش باشند.» به ارتش کمک کنید تا سربازان باسابقه را استخدام کند. الهام‌بخش جوانان باشید تا در خدمت سربازی جا پای شما بگذارند. الهام‌بخش آمریکایی‌ها باشید تا سربازان و ارتش آمریکا را بشناسند و درک و پشتیبانی کنند. از خدمات طولانی و اختصاصی شما به ملت سپاسگزارم.»

 

شما بدون داشتن برنامه‌ریزی دقیق و توجه به جزئیات در کار و حرفه خود به این مرحله نمی‌رسیدید. جهت دستیابی به یک بازنشستگی موفقیت‌آمیز توجه به هر دوی این مهارت‌ها ضروری است. این ماجراجویی جدید در زندگی خود را با آغوش باز بپذیرید و موارد زیر را به خاطر داشته باشید:

 

با یک نگرش مثبت شروع کنید.

به دستاوردهای خود نگاه کنید و از داشتن آن‌ها شاد باشید! بر اساس آمار فقط حدود 30٪ افسران و 10٪ سربازان از ارتش بازنشسته می‌شوند. شما بعد از بازنشستگی به موفقیت خود ادامه خواهید داد. شما فرصت‌های بسیاری جهت اثرگذاری مثبت بر روی آمریکایی‌ها و سایر سربازان باسابقه‌ای که به آن‌ها ملحق می‌شوید دارید. بیش از ۹۸۰٬۰۰۰ سرباز بازنشسته وجود دارد. شما به بزرگ‌ترین جمعیت ارتش پیوسته‌اید.

به‌عنوان یک سرباز در حین بازنشستگی، مأموریت شما تغییر خواهد کرد، اما وظیفه شما نسبت به کشور تغییر نخواهد کرد. شما هنوز یک سرباز هستید و ارتش همچنان به شما احتیاج دارد. بیانیه مأموریت سربازان بازنشسته این است که «استخدام کنید و الهام‌بخش باشید.» ما به شما نیاز داریم تا در هرجایی که برای شما و خانواده‌تان مناسب است، زندگی کنید و سپس به استخدام جانبازان کمک کنید. برای جوانان ما الهام‌بخش باشید تا رد پای شما را در خدمت سربازی دنبال کنند. الهام‌بخش آمریکایی‌ها برای درک و پشتیبانی از سربازان و ارتش باشید.

افراد بسیاری قبلاً این مسیر را با موفقیت طی کرده‌اند پس تصمیماتی که در این مسیر اتخاذ می‌کنید روی بازنشستگی شما تأثیر می‌گذارد. با دوستانی که زودتر از شما بازنشسته شدند صحبت کنید و خواهید دید که آن‌ها از شغل و زندگی جدیدشان راضی هستند؛ بازنشستگی خود را یک فرصت ببینید.

 

زود آماده شوید.

به بازنشستگی به‌عنوان یک شغل روزانه بنگرید. برنامه‌ریزی برای آغاز بازنشستگی یک چالش بزرگ برای شما خواهد بود. اگر ۲۴ ماه قبل از بازنشست شدن اقدام به برنامه‌ریزی نمایید، مواجه‌شدن با آن آسان‌تر خواهد بود. ۲۴ ماه قبل از آغاز بازنشستگی، در برنامه اجباری و سمینار برنامه‌ریزی برای بازنشستگی شرکت کنید، بنابراین با مشکلات و دشواری‌های جدی پیش رو آشنا خواهید شد. همانند زمان جنگ، شما باید اطلاعات را جمع‌آوری کرده و هدف خود را شناسایی کنید. سپس برنامه خود را تهیه کنید. البته می‌توانید از این موارد بگذرید و یک برنامه‌ریزی شتاب‌زده داشته باشد که در این صورت موفقیت کمی به دست خواهید آورد.

 

تأثیر بازنشستگی خود بر دیگران را درک کنید.

اگر خانواده دارید، به یاد داشته باشید که آن‌ها نیز درگیر چالش‌های بازنشستگی شما هستند! به همراه همسرتان در سمینار برنامه‌ریزی بازنشستگی شرکت نمایید. با کمک همسرتان تصمیم‌گیری کنید. در بسیاری از خانواده‌ها، همسران سربازها مسئولیت کنترل مسائل اصلی خانواده همچون بهداشت خانواده، بودجه و... را که در جریان فرایند بازنشستگی دچار تغییر خواهند شد، بر عهده‌دارند. آن‌ها را در موفقیت‌های شغلی خود درگیر کنید. آن‌ها نیز در زمان غیبت شما نقش خود را ایفا کرده‌اند.

 

سربازی برای زندگی

منظور از «سربازی برای زندگی» چیست؟ تفکر سربازی برای زندگی مربوط به فعالیتی می‌شود که شما در یک یا دو سال آخر خدمت انجام می‌دهید تا تبدیل به یک سرباز باسابقه ارتش شوید. همچنین تفکر سربازی برای زندگی به این امر اشاره دارد که فرد نظامی کسی است که یک‌عمر خدمت را می‌پذیرد، کسی که تمام موفقیت‌های خود را (به‌عنوان یک غیرنظامی) در مهارت‌هایی که در ارتش توسعه داده است دنبال می‌کند، کسی که حتی پس از کنارگذاشتن یونیفرم خود، تمایل دارد که یک عضو ارتش دیده شود و کسی که به یک طرفدار پرشور خدمت ارتش تبدیل می‌شود. این تفکر، چیزی به‌عنوان سرباز سابق را نمی‌پذیرد. آن‌ها همچنان به زندگی با اصول اخلاقی ارتش ادامه می‌دهند و همچنان به ارتش و جوامعشان خدمت می‌کنند. همچنین، در این تفکر ترسی از با افتخار اعلام کردن این عبارت که، «یک سرباز، همیشه یک سرباز است!» وجود ندارد.

ارتش ما همیشه برای مردم بوده است - موفقیت ما هرگز توسط جدیدترین هواپیما، کشتی یا تانک تعریف نشده است. تاریخ نشان داده است که این کیفیت و جان‌فشانی سربازان ما است که همیشه  باعث تفاوت ما در جنگ‌ها و پیروزی در جنگ‌های میان ملت‌ها شده است.

تاب‌آوری بلندمدت نیروهای داوطلب و آمادگی ارتش ما، نه‌تنها به تحقق اهداف استخدامی بلکه به جذب بهترین و درخشان‌ترین افراد در ارتش بستگی دارد. جانبازان ارتش برای پیاده‌سازی چشم‌انداز ارتش در خط مقدم جنگ مانده و اطمینان دارند که ما «سربازان و رهبرانی با جان‌فشانی غیرقابل‌توصیف» داریم. جانبازانی که به تفکر «سربازی برای زندگی» معتقدند، کسانی هستند که ارتباط خود را با ارتش حفظ می‌کنند، سفیران غیررسمی خدمت ارتش می‌باشند. آن‌ها بر نسل بعدی سربازان و رهبران آینده ارتش اثر می‌گذارند. همچنین آن‌ها نماینده ارتش در شهرها و محلات خود هستند و به مقابله با برخی تصورات اشتباه درباره خدمت ارتش می‌پردازند. آن‌ها پیونددهنده ارتش به شهروندان آمریکایی در هزاران شهر در سراسر آمریکا می‌باشند.

بلاگ, بازنشستگی

تمامی حقوق این وب سایت، محفوظ و متعلق به موسسه آموزشی سپید می‌باشد.